Výživa je azda najdynamickejšie sa rozvíjajúca súčasť fitnes priemyslu, životosprávy a zdravého životného štýlu. Je to oblasť, v ktorej už dnes neplatí to, čo bolo včera. Neustály pokrok vpred núti výživových expertov, odborníkov klinickej výživy, a v neposlednom rade tím vedeckých pracovníkov držať krok s napredujúcim trendom.

            Ak si vezmeme akými turbulentnými zmenami za posledných pár rokov strava, ako celok prešla, niet sa čo čudovať, že je v otázkach výživy toľko rozporuplných názorov. Problematika výživy je omnoho obšírnejšia, akoby sa na prvý pohľad zdalo.

! Človek je individuálna bytosť, ku ktorej sa nedá pristupovať v komplexnom meradle!

            Genetika 21. storočia

            Človek je výnimočný tvor, v každom smere jedinečný. Vraví sa, že na svete nenájdete dvoch rovnakých ľudí, či ľudí s rovnakým odtlačkom prstov. Pri počte vyše sedem miliárd ľudí, je to viac ako desivé.

            Ak sme takí jedineční, prečo sa k nám pristupuje, ako k celku?

           Sám na sebe som vyskúšal rôzne výživové odporúčania, prešiel som si všetkými typmi stravovania, hľadal som cestu, ktorá mi vyhovuje najviac. Svoju výživu som prebudoval od základov azda každý polrok, skúšal najnovšie trendy stravovania, čítal publikácie, články a knihy od rôznych expertov na stravovanie.

            Trvalo mi to trochu dlhšie, ale nakoniec som to pochopil.

! Ani ten najlepší a najuznávanejší odborník na svete, nevie o vašom tele a jeho potrebách toľko, čo vy!

Ak niečo zaručene funguje pre sto ľudí, neznamená to, že to automaticky bude fungovať pre ďalších tisíc.

Genetické testy ako podmienka individuálneho prístupu

          21. storočí sme museli čakať na myšlienku stravovať sa podľa genetických testov. Výživa podľa krvných skupín vo svete funguje už dlhšiu dobu. Aj keď stále má svojich odporcov, vedie sa jej celkom dobre.

            Stravovanie na základe genetických testov je novinka, ktorá funguje vo svete už istý čas. Na Slovensko prichádza až teraz. Už sme si zvykli, že na všetky svetové trendy si musíme pár rokov počkať, aby sa u nás udomácnili.

Novinka na slovenskom trhu

         Touto cestou by sme vám radi predstavili produkt, s ktorým prichádzame na slovenský trh. Jedná sa o genetické testy pre presné stanovenie parametrov stravovania, individuálne pre každého človeka podľa výsledkov testu. Poďme si stručne charakterizovať to, o čo v genetických testoch ide.

Ako to celé funguje a čo preto musíte urobiť?

Upozornenie

! Produkt je určený len osobám starším, ako 18 rokov.

DNA laboratórium u vás doma

            Pre presné určenie parametrov stravovania na základe genetických testov, nemusíte nikam chodiť. Všetko vybavíte z pohodlia vášho domova. V súprave, ktorú spotrebiteľ dostane s genetickým testom sa nachádzajú tri skúmavky s vatovými tyčinkami. Pomocou nich si odoberie vzorky zo slín ( pre presnejšie určenie a elimináciu nezachytenia genetického kódu na tyčinke, je potrebné urobiť výter so všetkými tromi tyčinkami), vatové tyčinky dôkladne uzavrie do skúmaviek a označí špeciálnym kódom, ktorý je súčasťou sady. Všetky tri skúmavky s odobratými vzorkami slín potom vložíte do priloženej obálky (krabičky) a odošlete na spracovanie do laboratória, ktoré sa nachádza v Rakúskom Salzburgu.

            Výsledky testu očakávajte v rozmedzí 10-15 dní.

Čo sa z genetického testu dozviete?

V laboratóriu sa vyhodnocujú tri základné parametre :

  • Z čoho človek priberá tuk – na, ktorý makronutrient (sacharidy, tuky, bielkoviny) je človek citlivý.
  • Aký je presný troj-pomer makronutrientov v percentách – koľko percent tukov, bielkovín a sacharidov máte prijať počas dňa.
  • Pri akej intenzite cvičenia telo najrýchlejšie a najefektívnejšie spaľuje tuk – čo je pre vás najvhodnejšie z hľadiska pohybovej aktivity.

Čo so získanými informáciami?

               Výrobcovia si naozaj dali záležať, pretože ku genetickému testu vyvinuli veľmi efektívnu a prepracovanú aplikáciu, ktorá vám pomôže ďalej sledovať a stravovať sa podľa dosiahnutých výsledkov z testu.

Čo všetko aplikácia dokáže?

  • Navrhne individuálny stravovací plán pre úpravu cieľovej hmotnosti ( Zo 60 kg chce človek schudnúť na 50kg, aplikácia mu vypočíta, za koľko týždňov sa dostane na požadovanú úroveň, určí jedálniček šitý na mieru podľa genetických testov)
  • Obsahuje recepty, gramáže potravín + energetické hodnoty potravín, z ktorých sa skladá
  • Recepty obsahujú presné ingrediencie a návod na prípravu ( môžete si ich uložiť vo formáte Pdf. a vytlačiť ako vlastnú kuchárku)
  • Môžete pridávať vlastné recepty a potraviny
  • Spätné sledovanie mikronutrientov – vitamínov a minerálov (mapuje množstvo vitamínov a minerálov z hľadiska dennej potreby, pokiaľ ti nejaké budú chýbať, aplikácia ťa na nedostatok upozorní).
  • Nákupný zoznam (nákupný zoznam potravín za presne stanovené obdobie vám vypočíta množstvo daných potravín, ktoré budete za uvedené obdobie potrebovať – opäť sa dá uložiť vo formáte pdf a vytlačiť ako nákupný zoznam)
  • Kalkulačka potravín za odmenu (ak sa vám v týždni vyskytne nečakaná pohybová aktivita s ktorou ste nerátali a vy ste vydali energiu navyše, kalkulačka vám vypočíta ako tento deficit nahradíte späť a čo je na tom najlepšie? Že prijatá energia môže pochádzať zo zákuskov, cukroviniek, pochutín, ovocia, sladených nápojov atď. úplne bez výčitiek. Kulturisti tomu hovoria ,,cheating day“.

To je len niekoľko základných funkcií, ktoré aplikácia ponúka.  Aplikácia je doživotná, takže ak ju raz získate, máte ju už na celý život.

Na záver

                Nie sme obchodníci ani predajcovia, sme tím osobných trénerov, ktorí pomáhajú ľuďom plniť ich ciele. Ak sa chcete o danom produkte dozvedieť viac, radi sa s vami stretneme osobne a podelíme o naše skúsenosti s produktom. Nechceme, aby si človek kupoval mačku vo vreci, preto preferujeme osobný kontakt.

! Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť!

          Nedávno sa mi do rúk dostali výsledky z potravinovej intolerancie. Priznám sa, že pri sume podstatne prevyšujúcej minimálnu mzdu na Slovensku  som čakal viac, ako 6 strán farebného papiera.

! Popierať genetiku je rovnako trúfalé ako popierať evolúciu!

V porovnaní s týmto je súprava s genetickým testom luxusný darček, ktorý obsahuje okrem spomínaného testu aj aplikáciu a ďalšiu radu výrobkov (šejker, doplnky výživy) ako pozornosť od výrobcu.

          V prípade, že vás táto novinka oslovila, neváhajte ma kontaktovať ohľadom ďalších otázok prostredníctvom emailu, facebookovej stránky, alebo osobne.

! Najprv si vypočujte argumenty a až potom sa rozhodujte!