Dnešný článok je viac menej taká recesia. Nebudeme rozoberať žiadnu techniku, ani systematický postup krok za krokom, ako napredovať.

Nebude ani dlhý, dokonca sa zmestí na jednu stranu A4, takže vám nezaberie ani 3 minúty vášho času.

Prečo vôbec chôdza po rukách?

Asi si kladiete otázku, prečo by mal človek vôbec také niečo skúšať. A prečo nie?

       Ľudia robia rôzne ,,hlúposti“. Vrhajú sa strmhlav dole zo skalnatých útesov bez padáka, ponárajú sa do stometrových hĺbok bez kyslíkových prístrojov, nechávajú svoje telo vystavovať fyzickej bolesti, svojvoľne odmietajú prijímať akúkoľvek potravu po dobu niekoľkých mesiacov, kvôli zápisu do Guinnessovej knihy rekordov sú ochotní dokonca riskovať svoj vlastný život. To je len zlomok toho, čo niektorí nazývajú ľudskou hlúposťou. Pre iných je to posadnutosť, neustála túžba napredovať, adrenalín, prekonávanie seba samého, či životná cesta.

Ak raz v sebe objavíte chuť skúšať stále niečo nové, ťažko sa pred niečím zastavíte.

         To je aj môj dôvod a odpoveď, prečo by ste mali vyskúšať chôdzu v stojke po rukách. Neustále zdokonaľovanie a objavovanie nových prvkov ma inšpiruje skúšať stále niečo nové. Je jedno aké náročné to je a koľko času mi to zaberie, ale výsledok ma posunie stále vpred.

Ak by som však predsa len mal vyzdvihnúť niektoré prednosti chodenia po rukách, pre tých, ktorí potrebujú dôvody, tak tu sú.

  1. Rozvoj koordinácie
  2. Prekrvenie organizmu
  3. Spevnenie ramenného pletenca
  4. Budovanie sily celého tela (ramená, stred tela, chrbát, ruky, hlboké valy)
  5. Rozvoj priestorovej orientácie
  6. Zažiť svet hore nohami

Vyskúšajte chôdzu po rukách a pozrite sa na svet hore nohami :)